czujniki cofania

czujniki cofania

Postprzez blackfly poniedziałek, 17 maja 2010, 22:54

czy ma ktos z was czujniki cofania ktore mu zamontowali w salonie jako gratis? ostatnio na allegro mozna znalezc duzo aukcji z czujnikami po 70zl i zastanawiam sie nad zakupem czasami sie przydaja szczegolnie kobieta;) jednak kompletnie nie wiem gdzie mozna byloby umiesciec ta cala centralke, ktoredy wprowadzic kable do srodka kabiny...
blackfly
Swojak

Do┼é─ůczy┼é: poniedzia┼éek, 10 sierpnia 2009, 11:45
Silnik: 1.6 CRDi 115KM
Alternatywna marka: honda
Wersja: Czeska

google adsense
Google

Re: czujniki cofania

Postprzez leszek_s wtorek, 18 maja 2010, 07:08

Ja mam takowe, montowane przez dealera jako tzw gratis. Jest to najprostszy chyba zestaw tylko z brzeczykiem (nie chcialem z wyswietlaczem, poniewaz uwazam, ze wyswietlacz w moim przypadku bylby zbedny, jako ze podczas cofania patrze tylko i wylacznie w lusterka, zas po jednej przymiarce w garazu i rozpoznaniu przy jakiej odleglosci od przeszkody jaki rodzaj sygnalu wydaje toto z siebie, ocene odleglosci od przeszkody mam opanowana. Problemem natomiast jest to, ze ten zestaw informuje o przeszkodzie bardzo cicho i niestety nie da sie z tym nic zrobic :( . Centralke mialem zamontowana z tylu, ale poniewaz odleglosc tego ustrojstwa od moich uszu byla daleka to niestety podczas cofania dochodzilo do takich paradoksalnych sytuacji, ze aby uslyszec sygnal musialem wylaczac nawet cicho grajace radio lub uciszac pozostale osoby siedzace w aucie :o Bylem z tym w serwisie i elektryk przeniosl to ( nie wiem czy centralke czy glosnik tylko, cos tam mowil o glosniku chyba) pod deske rozdzielcza. Teraz sygnal jest slyszalny troche lepiej, ale w dalszym ciagu nie jestem zadowolony z dzialania tych czujnikow. Pewnie za czas jakis, moze przy okazji przegladu, zglosze to ponownie, ale mam wrazenie , ze zestawy montowane przez dealerow to wielkie g...no jest i podejrzewam, ze kupujac na allegro dostanie sie znacznie lepszy czujnik.
i30 CW 1.6 benzyna Comfort ESP Vivid Blue
leszek_s
Starszy Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é: wtorek, 2 marca 2010, 01:49
Silnik: 1.6 126KM

Postprzez lil2ice88 wtorek, 18 maja 2010, 08:04

Centralka jast montowana po lewej stronie samochodu z tylu, (najczesciej) po prawej tez moze byc to tylko zalezy jak kto chce. A przewody przeprowadza sie przez gomowe zaslepki znajdujace sie pod tapicerka. A te czujniki z ''brzeczkiem'' sa to najtansze jakie moga byc, najlepiej zainwestowac w lepsze z wyswietlaczem ktory ma na kazdy czujnik (przewaznie sa ich 4) slupek ktory swieci w zaleznosci od odleglosci przeszkody od niebieskiego przez pomaranczowy do czerwonego (MAXTELL)
lil2ice88
Weteran

Do┼é─ůczy┼é: czwartek, 1 kwietnia 2010, 19:49

Postprzez blackfly wtorek, 18 maja 2010, 08:45

mnie nie chodzi o cene tylko o to ze nie podoba mi sie ten wyswietlacz, i jezeli nie sa te informacje wyswietlane na wyswietlaczu pomiedzy zegarami albo od radia to moim zdaniem nie wyglada to fabrycznie. dlatego tez zdecydowalem sie na czujniki z samym systemem dzwiekowym, pytanie tylko czy kupic oryginalne za 350 z hyundaia czy tez z allegro za 60zl. No i ostatnie bardzo wazne pytanie czy moze ktos mial stycznosc z oryginalnymi? czy sa one podlaczone do systemu audio i w momencie kiedy cofamy wicisza sie radio a glosnikow slychac dzwieki bi bi bi i w tle cichutko muzyke?
blackfly
Swojak

Postprzez tooreck wtorek, 18 maja 2010, 09:55

ja mam do┼éo┼╝one gratis przez dealera, centralka jest gdzie┼Ť z ty┼éu po prawej albo po lewej stronie (jak w zimie szwankowa┼éy to w serwisie chcieli j─ů wymienia─ç ale czyszczenie czujnik├│w pomog┼éo), u mnie jest sygna┼é d┼║wi─Ökowy (wystarczaj─ůco g┼éo┼Ťny) i dodatkowo "wy┼Ťwietlacz" pokazuj─ůcy z kt├│rej strony i w jakiej odleg┼éo┼Ťci jest przeszkoda (dzia┼éa z dok┼éadno┼Ťci─ů oko┼éo 10 cm). Zasi─Ög czujnik├│w to oko┼éo 1.8-2 metry. "Wy┼Ťwietlacz" zamontowany jest po lewej stronie przy s┼éupku, generalnie wygl─ůda to do┼Ť─ç przyzwoicie a i z dzia┼éania te┼╝ jestem zadowolony. Aha i jeszcze jedno - czujniki te┼╝ mi gratis polakierowali :)
i30 CW 1.6 126km Comfort ESP
tooreck
Starszy Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é: niedziela, 20 grudnia 2009, 10:43
Alternatywna marka: Fiat Brava

Postprzez lil2ice88 wtorek, 18 maja 2010, 12:19

tooreck - w mysłowicach robiles??
lil2ice88
Weteran

Postprzez lil2ice88 wtorek, 18 maja 2010, 12:32

blackfly - nie nie wycisza radia jest tylko bi bi bi z okolic zegarow
lil2ice88
Weteran

Postprzez blackfly wtorek, 18 maja 2010, 13:38

tak ale mowisz o czujnikach dodanych przez aso ja pytalem czy ma ktos wersje style albo premium bo w nich chyba byly fabryczne czujniki cofania.

ps uzywamy funkcji edytuj a nie dodajemy kolejnego posta.
blackfly
Swojak

Postprzez lil2ice88 wtorek, 18 maja 2010, 13:47

blackfly napisał(a):tak ale mowisz o czujnikach dodanych przez aso ja pytalem czy ma ktos wersje style albo premium bo w nich chyba byly fabryczne czujniki cofania.

ps uzywamy funkcji edytuj a nie dodajemy kolejnego posta.

W premium byly montowane. ale byly tez limitowane wersje comfort i tez mialy ale tylko bi bi bi bez wyciszana radia
lil2ice88
Weteran

Postprzez Dexterkr wtorek, 18 maja 2010, 14:09

Ja mam u siebie dokladnie taki sam wyswietlacz tez na lusterku po prawej stronie i mnie osobiscie nie przeszkadza a nawet jestem zadowolony ze jest.
W i30 ladniej nawet wyglada niz na tym zdjeciu jak bede mial chwilke to zrobie jak to u mnie w realu wyglada.

http://www.fothost.pl/upload/09/05/91f010a2.jpg
Obrazek
Dexterkr
Weteran z dorobkiem

Do┼é─ůczy┼é: czwartek, 1 pa┼║dziernika 2009, 17:31
Alternatywna marka: Alfa Romeo 147 1.6TS120KM

Postprzez lil2ice88 wtorek, 18 maja 2010, 18:20

lil2ice88
Weteran

Postprzez tooreck wtorek, 18 maja 2010, 21:16

lil2ice88 napisał(a):tooreck - w mysłowicach robiles??

tak jest- autokopex :)

PS. wy┼Ťwietlacz mam prawie identyczny (albo mo┼╝e i taki sam...) jak w linku w po┼Ťcie powy┼╝ej
i30 CW 1.6 126km Comfort ESP
tooreck
Starszy Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é: niedziela, 20 grudnia 2009, 10:43
Alternatywna marka: Fiat Brava

Postprzez orynski czwartek, 30 czerwca 2011, 09:53

a czy kto┼Ť montowa┼é sam?
nasz┼éo mnie i chcia┼éem sobie za┼éo┼╝y─ç - w zwi─ůzku z tym pytanie - czy dziury wierci─ç na zamontowanym zderzaku czy go zdejmowa─ç? je┼Ťli tak czy du┼╝o zachodu ze zdj─Öciem?

ja zdecydowa┼éem si─Ö na czujnik wy┼é─ůcznie z dzwi─Ökiem - nie przemawiaj─ů do mnie dodatkowe ustrojstwa na desce.
orynski
Starszy Klubowicz

Do┼é─ůczy┼é: wtorek, 11 sierpnia 2009, 09:51
Alternatywna marka: fso, daewoo, skoda

Postprzez marekwoj czwartek, 30 czerwca 2011, 10:31

Ja mam fabryczne (wprawdzie wersja Comfort, ale jest ESP i czujniki). Radio się nie wycisza, ale nie mam problemów z usłyszeniem pikania. Tyle że ja radia słucham zwykle na poziomie 5, max 7 :D
Obrazek Srebrny I30CW Comfort z ESP, 1.6 CRDI 90KM
marekwoj
Weteran

Do┼é─ůczy┼é: ┼Ťroda, 15 wrze┼Ťnia 2010, 13:52
Silnik: 1.6 CRDi 90KM
Alternatywna marka: Chevrolet Aveo 1.2

Postprzez blackfly czwartek, 30 czerwca 2011, 13:38

mozesz wiercic na zamontowaznym zderzaku tylko musisz wymierzyc gdzie jest belka zeby nie miec problemow z zamontowaniem czujnikow. ja demontowalem. otwor wiercilem wietlem do drewna (lepiej wychodzi niz tym z zestawu). centralke mozesz umiescic gdziekolwiek a zasilanie bierzesz ze wstecznego. ogolnie montaz jest bardzo prosty, jedynie troche cierpliwosci zeby to rowno rozmiescic.
blackfly
Swojak

Postprzez orynski pi─ůtek, 1 lipca 2011, 04:55

wczoraj montowa┼éem w swojej fabii - tam zderzak w sumie ┼éatwo zdj─ů─ç - u┼╝ywa┼éem wiert┼éa z zestawu - sz┼éo bez najmniejszych problem├│w.
a zdejmowa┼é kto┼Ť zderzaczek w kombiaczku? co trzeba demontowa─ç ┼╝eby go zdj─ů─ç?
orynski
Starszy Klubowicz

Postprzez blackfly pi─ůtek, 1 lipca 2011, 08:37

jak w kazdym samochodzie:) 2 sruby po otwarciu klapy, 2 wkrety na laczeniu zderzaka z nadkolem, i spinki od spodu samochodu.
blackfly
Swojak

Postprzez orynski pi─ůtek, 1 lipca 2011, 10:54

thx.

ps: to znacznie lepiej ni┼╝ np. w fabicji, tam trzeba wyci─ůga─ç lampy i znacnzie wi─Öcej odkr─Öcania (z tuzin ┼Ťrubek).
orynski
Starszy Klubowicz

Postprzez blackfly pi─ůtek, 1 lipca 2011, 20:30

bo w starszych autach szczegolnie niemieckich wszystko bylo na srubach i niczym wiecej. w nowych wszystko jest na slizgach i tak naprawde sruby sa tylko po to zeby nie odpadl jak zahaczysz o cos.
blackfly
Swojak

Postprzez orynski pi─ůtek, 1 lipca 2011, 20:52

e no fabia a┼╝ tak star─ů konstrukcj─ů nie jest - filozofia podobna jak w icku.

uda┼éo mi si─Ö zamontowa─ç w icku bez zdejmowania zderzaka, kt├│rego aby zdj─ů─ç trzeba wymontowa─ç conajmiej lampy (┼Ťrubki po lampami).
widzia┼éem ze przykr─Öcany na jak─ů┼Ť past─Ö aby nie trzeszcza┼é, wi─Öc nie zdejmowa┼éem.
jedyny k┼éopot to trzeba zdj─ů─ç plastiki pod spodem aby przeci─ůgn─ů─ç kable, bo przestrze┼ä za zderzakiem wype┼éniona piank─ů.
orynski
Starszy Klubowicz

Powr├│t do Akcesoria i wyposa┼╝enie

Kto przegl─ůda forum